Wybierz kategorie arrow_drop_down arrow_drop_up
BIOWIN ACTIVSORB 2 WĘGIEL...
  • BIOWIN ACTIVSORB 2 WĘGIEL...

BIOWIN ACTIVSORB 2 WĘGIEL AKTYWNY KOKOSOWY 1,7 l

Cena: 36,00 zł

Węgiel służący do filtrowania destylatów, w wyniku czego otrzymany produkt jest super czysty (w smaku i zapachu). Można również używać do filtracji wody.

Biowin Activsorb 2 węgiel aktywny: objętość opakowania: 1,7L

granulacja: 0,6-2,36mm

Wyprodukowany z łupin orzecha kokosowego, specjalnie do harmonizacji (korekty) smaku i zapachu wody pitnej oraz spirytualiów. Activsorb 2 jest wysoce efektywnym adsorbentem wielu substancji wpływających niekorzystnie na smak i aromat destylatów.

Swoje wyjątkowe właściwości pochłaniania niepożądanych związków organicznych zawdzięcza silnie porowatej strukturze uzyskanej w wyniku specjalnej obróbki termicznej łupin orzechów kokosowych i działaniu pary wodnej.

Zasada stosowania Activsorbu 2 jest podobna do tej stosowanej w typowych filtrach wodnych. Czas przepływu 1litra płynu przez złoże z Activsorb 2 powinien wynosić minimum 60 minut (efektywność pochłaniania niepożądanych substancji zależy od czasu kontaktu płynu z adsorbentem).

Alternatywnie, adsorbent można umieścić w nylonowej siateczce i włożyć bezpośrednio do pojemnika z oczyszczanym płynem na czas nie krótszy niż 6 godzin, systematycznie mieszając.

Efektywność działania węgla zależy również od temperatury destylatu. Podwyższona temperatura płynu nie sprzyja adsorpcji – optymalna temperatura dla procesu pochłaniania to 10°C.

Jedno opakowanie wystarcza na przefiltrowanie 20 litrów destylatu.

405111
Nowy produkt

Produkty powiązane