Wybierz kategorie arrow_drop_down arrow_drop_up
BALON SZKLANY 54L...
  • BALON SZKLANY 54L...

BALON SZKLANY 54L WĄSKOOTWOROWY W KOSZU PLASTIKOWYM

Cena: 150,00 zł

UWAGA! Balony i słoje wysyłamy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym!

Balony szklane wąskootworowe przeznaczone do fermentacji win, piw, miodów pitnych i do nalewek. Plastikowa , zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem.

Do balonu pasują korki gumowe, z korka naturalnego oraz kapturki o średnicy 54 mm.Szkło, z którego wykonane są balony jest szkłem sodowym posiadającym wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi.


Użytkowanie:

  • balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia),zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła. Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych (np. pirosiarczynem potasu)
  • zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość „podpatrywania” procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, następnie po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców, prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie.


UWAGA
Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu czymś mniej szczelnym, np. czopem z waty, co zapobiega jego ewentualnemu pęknięciu.

UWAGA! Balony i słoje wysyłamy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym!

B54
Nowy produkt