Wybierz kategorie arrow_drop_down arrow_drop_up
ALKOHOLOMIERZ PRECYZYJNY Z...
  • ALKOHOLOMIERZ PRECYZYJNY Z...

ALKOHOLOMIERZ PRECYZYJNY Z TERMOMETREM 0-100%

Cena: 50,00 zł

W skład zestawu wchodzi alkoholomierz z termometrem, tablice wzorcowe oraz plastikowe etui.

Alkoholomierz precyzyjny 0 – 100% z termometrem jest niemal tak dokładny, jak wskaźniki legalizowane których ceny są wielokrotnie wyższe. Dzięki wbudowanemu termometrowi ze skalą korekty mamy pewność dokładnego odczytu! Długość wskaźnika 31cm.

Służy do badania stężenia alkoholu w czystych wódkach i spirytusie. Wyskalowany jest do badania alkoholu o temperaturze 20*C. Jeżeli temperatura badanego alkoholu jest inna – wtedy należy skorzystać ze skali korekty umieszczonej przy termometrze.

Zakres badania: 0 – 100% stężenie alkoholu w objętości (ABV) czyli znane wszystkim % objętości. Dodatkowo alkoholomierz posiada skalę Cartier’a (czerwona podziałka) z uwagi na panujące przepisy skala ta nie jest już stosowana.

Zakres mierzenia temperatury cieczy: 10-30*C

Jeżeli badany alkohol ma temperaturę równą 20*C wynik odczytany na głównej skali 0-100% jest prawidłowy.

Jeżeli temperatura badanego alkoholu jest wyższa niż 20*C to do odczytanego wyniku na głównej skali 0-100% należy odjąć wartość korekty np. jeżeli temperatura alkoholu jest 23*C to od otrzymanego wyniku należy odjąć 1.

Jeżeli temperatura badanego alkoholu jest niższa niż 20*C to do odczytanego wyniku na głównej skali 0-100% należy dodać wartość korekty np. jeżeli temperatura alkoholu jest 17*C to do otrzymanego wyniku należy dodać 1.

Do alkoholomierza dodatkowo dołączone są tablice wzorcowe do precyzyjnego przeliczania stężenia alkoholu. Aby z nich skorzystać wystarczy odczytać z alkoholomierza zawartość % alkoholu oraz temperaturę cieczy. Następnie dane te podstawić do tabeli i odczytać na przecięciu linii ile dokładne mamy dodać (ADD) lub odjąć (SUBTRACT) do wyniku pokazanego na podziałce 0-100%.

Jest to najdokładniejszy alkoholomierz w rozsądnej cenie jaki możemy sobie kupić do naszego domowego hobby!

alkoholomierz bez menzurki. Menzurki dostępne tutaj.

ARE-S-008
Nowy produkt

Produkty powiązane